1

Re: Liga tradičnej lukostrelby LTT 2012

Cez víkend by som sa mal zapojiť - najskôr v nedeľu (podľa počasia). Bude to z mojej strany taká skúška pripravenosti môjho miesta na odstrieľanie turnaja. Ak to tam nepôjde musím vymyslieť niečo iné.

2

Super .... akonahle sa dokopem ist k Elevovi po tercovnicu ktoru tam uz nechavam kysnut od augusta tak sa zapojim aj ja

3

Takže už sa to rozbehlo. Prvý výsledok pre rok 2012 je už nahodený v sekcii Výsledky...

http://turnaj.kutik.sk/results.php

4

idem este rozoslat nejake pozvanky na facebook atd

5

Nemáš začo ďakovať. Mal som to mať hotové ešte minulý rok...nejak som to nestihol.

Napíšeš pozvánku aj na Lukostrelca do sekcie turnajov?

Hlavne im treba pripomenúť, že už sa dá turnaj strieľať aj osamote...že už nemusia byť traja. To minulý rok viacerých odradilo...

6

staso napísal(a):

Upravil som stránku aby obsahovala všetky potrebné údaje a novinky pre ročník 2012.

Týmto je všetko nachystané aby sa strelci začali prihlasovať a najmä začali strieľať a prinášať prvé výsledky do výsledkovej listiny...

Veľa zdaru všetkým.

Parada idem rozosielat pozvanky ... Diky Staso ...  smile

7

Upravil som stránku aby obsahovala všetky potrebné údaje a novinky pre ročník 2012.

Týmto je všetko nachystané aby sa strelci začali prihlasovať a najmä začali strieľať a prinášať prvé výsledky do výsledkovej listiny...

Veľa zdaru všetkým.

8

Myso urobil som to tak ako som pochopitelne uznal za vhodne ... ak niekto je taky borec ze da 15 a viac sipov ma to pocitane ako nieco co presahuje 100% a teda su to bonusove body.... Ak niekto zvladne 10 z 10 je podla mna frajer ... a tym ziskava 100b ... u tercovky neexistuje ziadne bonusove zvyhodnenie nad 100% .. preto rychlostrelba ostava urcitym sposobom zaujimava aj pre naozaj rychlostrelcov medzi ktorych v nasich koncinach ratam akurat tak Gawaina ktory da 13 sipov smile

9

To moje držkování zase až tak vážně neber.
Sám jsem na to nepřišel, jak udělat hodnocení spravedlivé. Tam je problém, že ačkoli terčovka (jakákoli) jednoznačně a neodiskutovatelně vypovídá o tom, jaký jsi střelec, je limitní. 100% nedá ani Byron Ferguson.
Naproti tomu ústupovka a KÚ limit v podstatě nemají a navíc jsou bodově velice velkorysé. Já si to naplno uvědomil, když jsem napřel úsilí k tréningu ligových disciplín a na KÚ se mi podařilo překročit 200m a v rychlopalbě (kombinace končík, mediterran zakládaný z vnější strany luku a speciální toulec) se mi podařilo vypálit 24 šípů, z toho 16 v terči. Kdybych se tohle povedlo na závodech, a chce to spíš kliku, než umění, budu mít několikanásobně víc "káček" než Hladil s Jerrym dohromady.

Ale to je právě kouzlo soutěží- podat co nejlepší a vyrovnaný výkon. Je to hezký počin a nenechte si do toho krafat od nějakého zasratého Čehúna:)

Spravedlivě to dle mého názoru udělat nejde. To je lepší, když snipeři budou skřípat zuby:)

10

Teda ak 100% beriem ako 10 sipov ... co sa naozaj podari jednemu z 20tich tak vsetko nad je uz len bonus k dobru ...

11

Tu mas dovod mojho premyslania nad rychlostrelbou ... vetsina strelcov strielajucich ligu si potazkavala nad nevyvazenostou rychlostrelby a tercovej strelby .... Pochopitelne kazdy strelec v lige ma rovnake podmienky a ja tak isto .... ak poseriem vysledky tak sa nezblaznim ale budem usilovne trenovat ci tercovku alebo rychlostrelbu .. uznavam mame to tazsie ako LL ATL ale aspon bude sranda ak ich porazime v ich lige big_smile
Mysa napsal:
ny rychlopalbu se také najdou špekulanti, kteří si vyrábějí končíky na toto disciplínu a toulce zrychlující střelbu. (Dělal jsem to i já) Důvodem je nepoměrná bonifikace této disciplíny oproti jiným. V terčovce je nemožné nastřílet víc než 100% a i v ústupovce je 100% nástřel poměrně obtížným výkonem.

Z hlediska umístění je mnohem výhodnější trénovat rychlopalbu, než přesnost

Prave pre to aby sme ocenili rovnomerne rychlostrelbu a tercovku je tam aj pravidlo o minimalne 6 sipoch ... Pod 6 vystrelenych sipov sa bude ratat vysledok 0 kedze vystrelit za 45 sek 5 sipov sa neda nazvat rychlostrelba . Ako som vsak napisal pravidla budu coskoro k nahliadnutiu . Budeme sa snazit aby boli discipliny bodovo vyrovnane .. dufam ze sa nam to podari

12

vysvetlenie je velmi jednoduche ..... je to dane tym aby nebolo zvyhodnenie rychlostrelby pred presnostrelbou smile Staci to ako vysvetlenie ? Ak nastrielas viac ako 10 sipov je fajn ale neurobi to tak radikalny skok oproti tercovke ... Tymto padom sa stava presnostrelba dominantou .. ale rychlostrelba urobi dostatok bodov aby sa vyrovnala bodovym hodnoteniam tercovke... Musel som urobit urcity kompromis

13

rychlostrelba, od 1 do 5 sipov za 0 bodov chapem... ako vysvetlujes tych 5 bodov od 11?

14

Téma: Liga tradičnej lukostrelby LTT 2012

Tradičný luk
Celodrevený, lepený alebo kompozitný luk s prímesou laminátu s mimostredovým vedením šípu (t.j. bez streleckého okna). Drevené šípy, operenie z prírodného materiálu, môžu byť plastové končíky. V tejto kategorii je Stringwalking Zakázaný
Pôvodný luk
Celodrevený, lepený alebo kompozitný luk iba z tradičných materiálov (drevo, rohovina, šľachy.... )s mimostredovým vedením šípu (t.j. bez streleckého okna).Z moderných materiálov môže byť použité lepidlo. Tetiva môže byť tiež z moderných materiálov. Drevené šípy, operenie z prírodného materiálu, plastový končík nie je povolený. V tejto kategorii je Stringwalking Zakázaný
Lovecký luk
Luk z ľubovoľného materiálu, môže mať strelecké okno a základku. Luk musí prejsť krúžkom priemeru 12 cm (bez tetivy). Šíp može byť akýkolvek . Lebo lovec sám si určuje čim bude loviť. V tejto kategorii je Stringwalking Zakázaný
Športový luk
Táto kategória je vytvorena pre športových strelcov .Luk z ľubovoľného materiálu, môže mať strelecké okno a základku. Luk musí prejsť krúžkom priemeru 12 cm (bez tetivy). Šíp može byť akýkolvek . V tejto kategorii je Stringwalking Povolený.

Disciplíny :
Terčová streľba 20 a 25 m : Strieľa sa 10 šípov z každej vzdialenosti, terč priemeru 60 cm, dosiahnutá bodová hodnota sa zapíše do tabuľky

Terčová streľba 50 m : Strieľa sa 10 šípov zo vzdialenosti 50 m na terč priemeru 80 cm, dosiahnutá bodová hodnota sa násobí číslom 2 a až toto číslo sa zapisuje do tabuľky

Rýchlostrelba :Časový limit 45sek. …. Vzdialenost 20m…. Velkost terča 60cm ……. Počet šípov – neobmezený ……..bodová hodnota – Každý šíp v zásahovej zóne 10b do 10šípu ….11šip, 12šíp,13 šíp ..atd atd atd iba za 5b ……..Ak strelec vystreli za 45sek od 1 az po 5 šípov aj ak zasiahne terč bude to hodnotené ako 0b kedže vystrelit 5 šípov za dobu 45 sek sa neda a nesmie považovat za rychlostrelbu .
Príklad : počet výstrelov 5 ………..počet zásahov 4 … získaná bodová hodnota = 0b
počet výstrelov 6 ………..počet zásahov 4 … získaná bodová hodnota = 40b
počet výstrelov 13 ………..počet zásahov 12 … získaná bodová hodnota = 110b

Ústupovka : Streľba začína z méty 15 m (1 méta) postupuje sa po 5 metroch, strieľa sa na terč priemeru 80 cm. Na každej méte má strelec maximálne 2 pokusy na zásah, ak trafí postupuje na ďalšiu métu kde má ďalšie dva pokusy. Za trafenie terča z méty 1 až 6 (15,20,25,30,35,40 m) si strelec pripočíta 5 bodov za každú z týchto mét. Za každú ďalšiu métu si strelec pripočíta 10 bodov. Posledná platná méta je tá z ktorej strelec vypadol. Príklad: Ak vypadol na méte 9 t.j. vzdialenosť 55m, tak si ráta body aj za métu 9 a teda získava 60 bodov. Ako zásah sa ráta všetko čo je v bodovacej zóne terča. Celkový počet vystrelených šípov sa uz nezapisuje. Do tabuľky sa zapisuje počet bodov,  posledná méta na ktorej skončil strelec v tvare číslo/metre (č/m).
Upozornenie: Počas turnaja nie sú povolené tréningové streľby! Trénovať môžete pred začatím. Akonáhle strieľate turnaj, tak sa musia odstrieľať všetky disciplíny ako celok bez tréningových sád.

Liga Začne 1.1.2012 a skonci na Pacovskom Lukobrani kde bude aj vyhodnotena a vyhlasena .
Minimalny počet ligovych strielani je 3 maximalne 15...... Zrátavane budu najlepšie 3 vysledky.